Dodano dnia: 14.07.2010 o godz: 9:01 | Numer ID: 424
Link nie działa/spam ?

Jamnik długowłosy i króliczy. Hodowla Santander

Jamnik miniaturka, jamnik króliczy. Jamniki i Hodowla Santander: jamniki długowłose miniaturowe i królicze, szczeniaki jamniki, jamnik długowłosy miniaturka pies reproduktor NASH della Canterana - Vice Zwycięzca Świata - Bratysława 2009.

Jamnik to mały pies o twardym zrównoważonym charakterze, wierny, czuły, zabawny i odważny. Jamniki należą do grupy psów myśliwskich zwanych norowcami, oddającą nadzwyczajne usługi myśliwym podczas polowań.
Z założenia, wynikającego z budowy anatomicznej tej rasy, są one używane głównie do pracy pod ziemią, lecz doskonale sprawdzają się jako tropowce .
Jamniki hodowane są w trzech odmianach włosa:
1. Jamniki krótkowłose.
2. Jamniki długowłose.
3. Jamniki szorstkowłose.

W każdej z tych odmian wzorzec rasy rozróżnia jeszcze trzy typy wielkości podyktowane przede wszystkim potrzebami myśliwych i wykorzystaniem użytkowości tej rasy.
Jamniki standardowe idealne do pracy pod ziemią na lisy i borsuki, świetne nad ziemią jako tropowce.
Jamniki miniaturowe z obwodem klatki piersiowej do 35 cm idealne w norach na lisy jak i do pracy po tropie postrzelonej zwierzyny.
Jamniki królicze z obwodem klatki piersiowej do 30 cm jedyne tak przydatne do polowań na króliki, aczkolwiek potrafią sobie poradzić także w norze z lisem i są doskonałe jako tropowce.

Jamnik wywodzi się od pierwotnych psów gończy krótko nożnych. Świadczy o tym pokrewieństwie fakt, iż jamniki mają doskonale rozwinięty instynkt łowiecki i predyspozycje do pracy nie tylko w norach, ale także w polu i lesie. Pomimo krótko nożności jamnik nie traci nic z pełnej użytkowości.
Dzięki przemyślanemu doborowi hodowlanemu uzyskano rasę o wyjątkowej pasji łowieckiej, zaciętości i wytrwałości w pracy z myśliwymi.
Jest to rasa po prostu nie oceniona.
Pies potrzebny każdemu myśliwemu.

Jamnik nie jest tylko psem, jamnik jest członkiem rodziny....

Szczegóły strony www.santander-psy.pl:

Komentarze do strony: www.santander-psy.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę www.santander-psy.pl

Jamnik długowłosy i króliczy. Hodowla Santander
Jamnik długowłosy i króliczy. Hodowla Santander
Jamnik długowłosy i króliczy. Hodowla Santander
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

wroclaw (47), ogloszenia (19), rolety (14), wesele (20), turystyka (22), zdrowie (39), pożyczki (26), blog (36), odzież (17), adwokat (18), Warszawa. (29), zdjecia (14), Bydgoszcz (14), darmowy katalog stron (14), fotografia (22), agencja reklamowa (14), uroda. (16), plakaty (14), kredyt (15), kraków (43), Poznań (30), hotele. . (18), projektowanie (15), finanse (18), meble (29), wizytówki (18), dieta (16), odchudzanie (29), uroda (29), seokatalog (21), Lodz (22), kredyty (24), katowice (14), biznes (17), strony internetowe (26), wrocław (47), projektowanie stron (15), kominki (14), aranżacja wnętrz (17), sport (18)