Dodano dnia: 25.01.2017 o godz: 7:46 | Numer ID: 6791
Link nie działa/spam ?

Łączenie plików JPK nie musi być kłopotliwe

Począwszy od 1 lipca 2016 r. duże podmioty są zobowiązane do przekazywania plików JPK. Z dniem 1 stycznia 2017 r. składanie plików JPK jest obowiązkowe również dla małych i średnich podmiotów, a od 1 stycznia 2018 r. obejmie także mikro firmy.
Jednolity Plik Kontrolny (JPK) to księgi i dokumenty księgowe prowadzone z wykorzystaniem aplikacji komputerowych. Są one sporządzane w odpowiednim formacie i wysyłane wskazanym organom podatkowym. Umożliwia to przekazanie informacji organom podatkowym w wersji elektronicznej, co skraca czas wykonywanych obowiązków oraz zmniejsza ich uciążliwość. Kontrolowanie i łączenie plików JPK ułatwi specjalny program komputerowy, który należy zainstalować na własnym urządzeniu.
Dedykowane programy pozwalające na łączenie JPK to ogromne ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy każdego miesiąca muszą przekazywać te pliki do urzędów skarbowych – chodzi m. in. o JPK VAT, a więc plik zawierający pozycje wszystkich rejestrów VAT. Z pomocą programu wygenerowanie JPK nie jest tak kłopotliwym zadaniem. Dzięki niemu możliwa jest również jego weryfikacja – program JPK kontroluje, czy plik jest identyczny jak schemat podany przez Ministerstwo Finansów. Jeżeli nie jest – program pokaże stosowny komunikat (do tego wymagana jest łączność z Internetem).
Następnym krokiem w przypadku firm wielooddziałowych czy pracujących w różnych systemach jest łączenie plików JPK, czyli ich scalanie. Dzięki tej możliwości można wygenerować jeden plik, który zawiera dwie bądź więcej ewidencji VAT. To także cenna opcja, gdy sprzedaż w przedsiębiorstwie prowadzona jest np. w kilku bazach danych. Po pomyślnym scaleniu uzyskuje się plik, który jest przygotowany do wysłania.
Wysyłka JPK odbywa się także poprzez wykorzystanie programu.

Szczegóły strony www.jpk-link.pl:

Komentarze do strony: www.jpk-link.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę www.jpk-link.pl

Łączenie plików JPK nie musi być kłopotliwe
Łączenie plików JPK nie musi być kłopotliwe
Łączenie plików JPK nie musi być kłopotliwe
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

zdjecia (14), ogloszenia (19), blog (36), odchudzanie (29), uroda. (16), plakaty (14), fotografia (22), sport (18), darmowy katalog stron (14), wroclaw (47), odzież (17), kredyty (24), finanse (18), wesele (20), wrocław (47), Lodz (22), uroda (29), dieta (16), aranżacja wnętrz (17), kominki (14), agencja reklamowa (14), zdrowie (39), biznes (17), hotele. . (18), projektowanie stron (15), kraków (43), pożyczki (26), meble (29), strony internetowe (26), adwokat (18), Bydgoszcz (14), turystyka (22), wizytówki (18), projektowanie (15), Warszawa. (29), Poznań (30), kredyt (15), katowice (14), seokatalog (21), rolety (14)