Dodano dnia: 31.03.2018 o godz: 20:44 | Numer ID: 7544
Link nie działa/spam ?

Prywatne przedszkole Kraków

Nauka Montessori obowiązuje już dzieci od urodzenia aż do 12 roku życia. Zamiast sztywnych testów i badań, analiza i opinia o podopiecznych jest przedstawiana w formie narracji i opisu talentów i słabości dziecka. Decyzje o poprawie słabych stron są podejmowane na bieżąco podczas przebiegu edukacji po głębszej analizie indywidualnego sposobu realizacji tego celu.
Fenomenem tej metody jest fakt, iż proponuje ona indywidualną pracę z dzieckiem. Faktem jest, że proces nauczania przebiega własnym tempem, a prowadzący wciela się w rolę przewodnika a nie srogiego nauczyciela. Jednym z głównych celów metody jest wykorzystanie naturalnej chęci dziecka do nauki, bez nacisku na rywalizacje, jeśli dziecko nie jest na to gotowe i wystarczająco dojrzałe.
Całym podejściem stosowanym w metodzie Montessori jest to, że dzieci uczą się w zupełnie inny sposób niż dorośli. Lekcje są celowo zaprojektowane do naturalnych potrzeb dzieci, pozostając w stosunku do wolności, świadomości obowiązków i niezależności.
Nauczyciele metody Montessori przed zaprezentowaniem dziecku nowego zagadnienia kładą duży nacisk na objaśnienie i przedstawienie go w klarowny sposób podopiecznemu. Po prezentacji dziecku dawana jest możliwość swobodnego korzystania ze świeżo nabytej wiedzy, pobudzając dziecka wyobraźnię i ograniczając ucznia tylko wtedy gdy występuje realne zagrożenie dla podopiecznego lub otoczenia.
Wszystkie działania są dokładnie dobrane i torują drogę do dalszych czynności oraz zagadnień. Dzieci są zachęcane do powtarzania zagadnień tyle razy ile chcą, dopóki im się nie znudzi to. Jest to znak, na nowy etap, dziecko jest gotowe do podjęcia się następnego działania.
Czas, w którym dziecko ma nauczyć się konkretnego działania nie jest ściśle sprecyzowany. Prędkość przyswajania wiedzy absolutnie zależy tylko od dojrzałości dziecka i gotowości jego na nowy etap. Jednakże jest pewna sekwencja zagadnień stosowana podczas nauki.

Szczegóły strony montessori-house.pl:

Komentarze do strony: montessori-house.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę montessori-house.pl

Prywatne przedszkole Kraków
Prywatne przedszkole Kraków
Prywatne przedszkole Kraków
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

aranżacja wnętrz (17), kalendarze (14), Bydgoszcz (14), dieta (16), turystyka (22), ogloszenia (19), Poznań (30), kredyt (15), przeprowadzki (14), kredyty (24), seokatalog (21), agencja reklamowa (14), Lodz (22), wroclaw (47), meble (29), blog (34), katowice (14), finanse (18), odzież (17), zdjecia (14), Warszawa. (28), projektowanie stron (14), wesele (19), fotografia (22), uroda (28), hotele. . (18), uroda. (15), biznes (17), wrocław (47), sport (18), zdrowie (39), projektowanie (15), adwokat (18), rolety (14), darmowy katalog stron (14), kraków (39), odchudzanie (29), pożyczki (26), wizytówki (18), strony internetowe (26)